StogŲ Dengimas

„Per audrą stogas „nuvažiavo“ ir namas paskui jį „nubėgo“…“ – būna ir taip, deja,… 

Tačiau, kad šitaip nenutiktų tereikia profesionaliai apdengti stogą. Tuomet toks stogas išsilaikys didžiausių audrų metu ir tvirtai laikysis per daugelį metų, bus patvarus ir tinkamai saugos namus bei atliks visas savo funkcijas.

Kiekvienas iš mūsų, neturėjęs reikalų su stogo dengimo darbais tikriausiai daugmaž įsivaizduoja, kas tai yra, bet ar tikrai? 

Tad kas gi iš tikrųjų yra stogo dengimas? 

Tai yra atitinkamos medžiagos montavimas, (t. y. dangos įrengimas) ant stogui skirtos namo konstrukcijos. Dangos gali būti įvairios (pvz., čerpės, skarda, bituminė danga ir kt.), bet pasirinkimas priklauso nuo to, kokį svorį gali atlaikyti konstrukcija, kokių pageidavimų ir poreikių turi namo savininkas. 

Tai labai svarbus etapas namo statybos metu ir ne tik (turint omenyje, pvz., renovaciją). O svarbus dėl to, jog stogas yra lyg namo „kepurė“, kuri atlieka būtiniausias funkcijas, t. y., saugo visą namą nuo lietaus, sniego ir kitų kritulių, vėjo, kaitros ir kitų aplinkos veiksnių, taip pat ir tvirtai „laiko“ namo konstrukciją ir visą pastatą. 

Tačiau, kad stogas galėtų užtikrinti namui saugumą ir visas funkcijas, tai stogas turi būti iš tikro labai kokybiškai sumontuotas. Stogų dengimas – tai visas procesas, kuris apima kelis etapus: projektavimas, medžiagos parinkimas, stogo dengimas (dengimo darbai), atskirų stogo dalių (priedų) montavimas, kiti su stogu susiję darbai (pvz., šiltinimas, garso izoliacija, kamino apskardinimas ir t. t.). 

Kuo ir kaip dengiamas stogas?

Prieš pradedant stogo dengimo darbus būtina pasirūpinti kokybiškomis medžiagomis, kurios atitiks stogo tipą ir išsikeltus tikslus, pageidavimus. 

Galima rinktis iš įvairių stogo dangos medžiagų: čerpės, skarda, stiklo pluošto polimerai ir kt. Kiekviena iš jų turi unikalių savybių, privalumų ir trūkumų. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, jog ne kiekvienam pastatui tinka absoliučiai visos medžiagos (dangos). Pvz., čerpės yra sunkesnės, tad čerpinį stogą ne visada gali išlaikyti stogo konstrukcija. Tuo labiau, jog tai sudėtingesnis darbas ir brangesnė kaina už tokį stogo dengimą. 

Vertėtų turėti omenyje, jog stogas atlieka ne tik saugumo ir „kepurės“ funkciją, bet taip pat atlieka ir estetinę funkciją. Dėl ko reiktų apgalvoti – o kaip gi atrodys namas iš arti ir iš tolo. 

Čerpės

Nors toks dengimo būdas ir yra sudėtingas, bet tai itin populiarus stogų dengimo pasirinkimas. Juk ne veltui, nes Lietuvoje nuo seno šitokiu būdu dengiami stogai dėl savo ilgaamžiškumo ir išliekančios puikios kokybės. Be to, čerpinis stogas labai patraukliai atrodo, sakoma, jog tai elegancija ir prabanga. 

Čerpės labai patvarios, turi aukštą atsparumo lygį klimato veiksniams, pvz., drėgmei, krituliams, šalčiui. Čerpės gali būti molinės, betoninės, metalinės. Tačiau stogo dengimas čerpėmis yra ilgesnis ir reikalaujantis daugiau pastangų. Todėl, kad iš pradžių paruošiamas stogo dangos pagrindas, po to montuojami paklotai, kraigas ir šlaitai, tvirtinami kraigo elementai, o jau po to dengiama čerpėmis. Vertėtų įsidėmėti, jog šiam stogo dengimui reikalinga patirtis, tad darbą turi atlikti savo srities profesionalai. 

Skarda

Stogų dengimas skarda vadinamas kitaip – stogų skardinimas. Tai labai dažnas dangos pasirinkimas. Itin praktiškas ir tinkamas daugumai stogų. 

Apskardinimas naudojamas naujiems pastatams ir renovuojamiems namams. Skardinio stogo montavimas nėra sudėtingas, nes tai itin paprastas procesas. Todėl skardinimo darbai atliekami gana greitai ir lengvai. Tačiau vertėtų įsidėmėti, jog ir tokiam darbui yra būtinos specifinės žinios ir įgūdžiai, tad geriau apskardinimo darbus patikėti specialistams. 

Profesionalus stogų skardinimas užtikrina, jog stogas bus tvirtas, kokybiškas ir ilgaamžis, taip pat tokio stogo neveiks klimato veiksniai ir oro temperatūros pokyčiai. Metalinės skardos yra pakankamai atsparios ne tik drėgmei, bet ir ugniai, korozijai, vandeniui. Dėl to tikrai nereikia jaudintis ir abejoti, nes šiuolaikinės technologijos užtikrina reikiamas technines savybes.  

Nors tai ir gana paprasta stogo danga, bet ji suteikia kiekvienam namui ar kitokio pobūdžio pastatui šiuolaikiškai modernią išvaizdą. Skardinimui naudojama skarda gali būti skirtingų spalvų ir formų, o gaminama iš įvairių metalų, pvz., plieno, vario, aliuminio ar kt. Skardinis stogas yra ne tik ilgaamžiškas, bet per daugelį metų išlaiko savo išvaizdą, spalvas – joms nekenkia oro kaita ir krituliai. 

Bituminė danga

Danga iš bitumo yra viena iš populiarių medžiagų, kurias renkasi žmonės savo stogams. Tai puikias technines savybes turinti medžiaga, labai sandari, hermetinė, atspari drėgmei. Skirta įvairių nuolydžių stogams. Tokia danga yra pigesnė palyginus su kitomis medžiagomis. Tačiau vertėtų žinoti, jog tokia danga yra jautri temperatūros svyravimams. Be to, su laiku gali pakisti spalva, tad turėkite tai omenyje, jei galvojate apie pastato estetinę išvaizdą. Taip pat – reikalingas periodinis bituminio stogo tikrinimas ir priežiūra, kad išsilaikytų gera stogo būklė. Tad vertėtų tokį variantą labai gerai apsvarstyti ir, žinoma, pasitarti su specialistais dėl tokios dangos pasirinkimo. 

Kitos dangos

Taip pat yra ir daug kitų medžiagų, kuriomis dengiamas stogas: neasbestinis šiferis, stiklo pluošto polimerai, metalinės plokštės ir t. t. 

Tačiau, kad ir kokia būtų medžiaga – galima nesijaudinti dėl ekologiškumo, nes visos šiuolaikinės dangos yra draugiškos gamtai ir žmogui. Tad tikrai nepakenks nei aplinkai, nei žmogaus sveikatai. 

Svarbu žinoti ir tai, jog stogo dangos yra pasirenkamos dėl stogo šlaito – koks yra jo nuolydis laipsniais. Toks kriterijus gali įgalinti rinktis kitą stogo dengimo būdą nei norisi. Taip yra dėl to, jog atitinkama medžiaga negali būti dengiamas stogas, jei yra per daug ar per mažai nuolydžio laipsnių. Pavyzdžiui, vienur labiau tiks skardinimas (stogo dengimas skarda), kitur tiks čerpės ar bituminė danga. Taip pat, visada atsižvelgiama ir į kitus aspektus. Vienas iš tokių aspektų yra stogo konstrukcija, jos „gebėjimas atlaikyti svorį“, nes vienos stogo dangos (medžiagos) yra sunkesnės, o kitos lengvesnės. Kitas aspektas yra pastato dydis, nes gali būti taip, jog didesniam pastatui reikia sunkesnės dangos, o mažesniam – lengvesnės. Tačiau, norint atsakyti į klausimą – kokios stogo dangos reikia? – reikėtų žiūrėti individualiai. Dėl to ir verta kreiptis į profesionalus, kurie apžiūrėję pasakytų, ką ir kaip vertėtų daryti, taip pat – kokias medžiagas rinktis. 

Kiek kainuoja stogo dengimas?

Klausimas – „Kokia yra stogo dengimo kaina?“ – prilygsta klausimui, ar vasarą iškris sniegas. Tačiau pradžiai reikėtų turėti informaciją apie stogą ir patį pastatą, poreikius ir galimybes norint pateikti tinkamą atsakymą, kokie yra skardinimo / dengimo įkainiai. Todėl, kad yra nežmoniškai daug faktorių, kurie daro įtaką kainai. Vieni iš tokių yra plotas, nuolydis, stogo konstrukcija ir jos atlaikomas svoris, pastato dydis ir t. t. Toliau – pageidavimai ir medžiagos bei finansai. Dar papildomai būna įvairiausių niuansų, pvz., jei namas yra nacionalinio parko teritorijoje, dėl ko yra atitinkami reikalavimai tiek pastatams, tiek stogams. Todėl kainos ir yra įvairiausios, ir gali žymiai skirtis.

Nors stogo dengimo kaina ir priklauso nuo daugelio veiksnių, bet vienas iš svarbesnių rodiklių yra plotas. Todėl, kad dažniausiai stogo dengimo kainos skaičiuojamos kvadratiniais metrais. Tad prieš kreipiantis į specialistus vertėtų žinoti, koks yra stogo plotas. Taip pat, vertėtų žinoti daugiau apie savo namo stogą, nes šitaip galima sutaupyti laiko ir greičiau apskaičiuoti sąmatą bei išsirinkti tinkamą stogo dangą. 

Svarbu įsidėmėti, jog nereiktų stengtis itin labai taupyti, nes šitaip galima pakenkti stogui – jo kokybei, patvarumui, ilgaamžiškumui ir prisidaryti sau problemų. O to tikrai reiktų išvengti. Tuo labiau, jog taisymai gali dar brangiau kainuoti. Todėl verta rinktis kokybiškas medžiagas (tinkančias Jūsų stogui) ir kad darbas būtų atliktas profesionaliai – tai gali užtikrinti Skardininkai.lt! 

Savaime aišku, jei medžiaga yra brangesnė (pvz., čerpės) ir darbo daugiau dėl stogo dengimo sudėtingumo, tai ir kaina didesnė. Kaina taip pat didėja ir nuo to, jei prireikia papildomų darbų ir daugiau elementų (pvz., lietvamzdžiai, kitos konstrukcijos). 

Kreipdamiesi į skardininkai.lt komandą galėsite pasikonsultuoti su specialistais dėl stogo pasirinkimo. Išsiaiškinus poreikius, lūkesčius ir turint visą informaciją apie stogą profesionalai galės pateikti pasiūlymą (ar pasiūlymus) su preliminaria sąmata. 

Kiek laiko trunka stogo dengimo darbai?

Tai labai individualus dalykas. Todėl, kad kiekvienas stogas skirtingas dėl ploto, sudėtingumo ir medžiagų. Kuo didesnis plotas, tuo daugiau laiko reikės jį dengti. Jei stogas nėra paprastos konstrukcijos, tuomet ilgiau užtruks darbai. Laikotarpis priklauso ir nuo medžiagų – stogo dangos pasirinkimo, nes, pvz., čerpėmis dengti stogą trunka ilgiau nei apskardinimas.

Taip pat laikui turi įtakos ir darbų kiekis. Pavyzdžiui, jei tereikia minimalaus remonto ar atlikti smulkius atnaujinimus, tuomet tai užima labai mažai laiko – apie savaitę. Tačiau, jei yra daugiau darbų, tuomet truputį ilgiau. O štai prireikus keisti stogą, t. y. nuimti seną dangą ir apdengti nauja danga – tokie darbai trunka apie mėnesį. Arba net dar ilgiau, nes keičiant stogą gali tekti atnaujinti (arba visiškai pakeisti naujais) stogo konstrukciją, gegnes ir kitas dalis. Taip pat, esant poreikiui ir pageidavimams, gali būti atliekami papildomi darbai, pvz., apšiltinimas, izoliacija ir kiti darbai viduje – po stogu, o po to ir ant stogo – tvirtinant įvairius elementus: apsaugines tvoreles, sniego gaudytuvus ir t. t. 

Kodėl verta kreiptis į profesionalus dėl stogo dengimo?

Kreiptis į profesionalus verta vien dėl to, kad stogo dengimo darbai bus atliekami profesionaliai ir tai turės teigiamą įtaką ilgalaikėje perspektyvoje. Ką tai reiškia? Turima omenyje kelis privalumus, kurie yra lyg pagrindas, gero stogo prasmė ir vertė.

Kokybė

Profesionalų žinios, įgūdžiai ir patirtis užtikrina kokybę – ir darbo atžvilgiu, ir medžiagų parinkimu stogo dengimui. Šitaip galėsite nesijaudinti, nes stogas tvirtai laikysis ir anksčiau laiko neprakiurs, jo nenuneš vėjas per audrą, o namie nesikaups drėgmė. Taip pat bus šilta žiemą, nes šiluma „nepabėgs“, o vasara nebus per karšta. 

Ilgaamžiškumas

Profesionaliai sumontuotas stogas garantuos ilgaamžiškumą. Žinoma, jog tarnavimo laikotarpis priklauso nuo parinktos medžiagos, nes kai kurios stogo dangos gali tarnauti ir šimtą metų, o kitos – apie 50 metų, o dar kitos ir trumpiau. Tačiau labai daug kas priklauso nuo kokybiškos darbo atlikties. Tuo labiau, jog dėl profesionalumo Jūsų stogui, galima sakyti, neprireiks remonto ir priežiūros.

Atsparumas

Tikrai geras stogas gali atlaikyti beveik viską! Turima omenyje, jog dėl kokybiškai atliktų dengimo darbų stogas atlaiko visas klimato sąlygas, t. y.: sniegą, krušą, lietų, vėją, kaitrą, UV. Taip pat aukštos kokybės stogo dangos yra atsparios ugniai, o tai itin svarbu, jei pastatas yra šalia kitų pastatų. 

Izoliacija

Ne tik sienos turi būti su garso izoliacija, bet ir stogas! Kokybiškai atliktas stogo dengimas panaudojant kokybiškas medžiagas užtikrina tinkamą izoliaciją, tad labai gerai apsaugo nuo triukšmo. 

Išvaizda

Namo estetinis vaizdas yra labai svarbus. Todėl dar projektavimo metu renkantis stogo dangą vertėtų atkreipti dėmesį į spalvas ir formas, raštą. Kadangi nepriderinta stogo danga prie viso namo gali sugadinti bendrą namo vaizdą. Šiuo atveju taip pat rekomenduotina konsultuotis su specialistais, kurie turėdami nemažą patirtį galės patarti, kokių spalvų ir atspalvių medžiagos labiau derės prie namo eksterjero ir bendro dizaino. Patikėkite, jog namo išvaizda iš tikro svarbi ir nereik numoti ranka į tokį dalyką. 

Yra ir daugiau priežasčių, kodėl verta kreiptis į profesionalius stogdengius, bet juos galėtų Jums išsakyti profesionalai, kol aptarinėsite Jūsų namo stogo atnaujinimą ar stogo dengimą naujos statybos pastate. 

Verta pabrėžti, jog stogo dengimo specialistai atlieka darbus laikydamiesi visų saugos reikalavimų (ypač dirbant aukštyje) ir kokybės kriterijų, taip pat naudoja profesionalią įrangą ir įrankius. Šitaip užtikrina saugumą ir profesionalumą. 

Patartina, kad periodiškai būtų tikrinama (net naujo namo) stogo būklė ir atliekama priežiūra. Tai būtina norint prailginti stogo gyvenimą ir, žinoma, išvengti nemalonumų. Be abejonės, yra geriausia, kai tai daro specialistai, kurie profesionaliai patikrina, ar stogas atitinka visus reikalavimus ir kriterijus. 

Tačiau, jei patys pastebėsite, jog pastato sąnaudos išaugo ar prasiskverbia vanduo, padidėjo drėgmės lygis, tuomet būtinai reikėtų kreiptis į profesionalus. Jie patars, kaip išspręsti iškilusią problemą, o prireikus padės pakeisti stogą ar jį atnaujinti, apšiltinti ar atlikti kitus darbus. 

Patirtis, profesionalumas, inovatyvios technologijos, aukštos kokybės medžiagos, geriausi sprendimai – visa tai užtikrina Skardininkai.lt komanda.

Su Skardininkai.lt po savo namo stogu jausitės lyg tvirtovėje! 

Užklausos forma

Susisiekite su mūsų komanda, kad gautumėte tikslesnius atsakymus, ir mes rasime būdą, kaip Jums padėti. Atsiųskite mums el. laišką ir mes netrukus susisieksime.

  Kontaktai

  Rekvizitai

  UAB “VT GROUP”
  įmonės kodas: 302594654
  PVM kodas: LT 100005964616
  Adresas: Vilkpedės g. 10-20, Vilnius
  Pašto kodas: LT – 03151

  Sąskaitos Nr. LT064010042403126580
  LUMINOR BANK AS SWIT/BIC kodas AGBLLT2X