Skardos lankstiniai

Žmogui norisi, kad namai būtų tvirtove, kurioje saugu ir gera. Tai galima užtikrinti pasirūpinant smulkiausiomis detalėmis. Gal kažkam jos atrodo paprastos ir nereikšmingos. Tačiau, kaip sakoma, tobulumas slypi paprastume. Ir tik apimant viską, nuo pagrindų iki mažiausių dalelių, galima turėti nepriekaištingą namą – saugų, gražų ir patvarų! Šiuo požiūriu vienas iš pagrindinių dalykų yra išorinė pastato dalis. 

Namo išorė – ne tik stogas ir sienos, juk tai kur kas daugiau! Todėl, kad yra nemažai dalių ir detalių, kurie reikalingi pastato išorinei pusei. Vieni iš tokių yra lankstiniai. Jie skirti stogo, kamino, langų, durų apdailai ir kitiems poreikiams. Tokios detalės, didesnės ar mažesnės, labai reikalingos dėl savo funkcionalumo ir išvaizdos. Tai aukšto lygio estetika ir žavesys, kuris matomas iš tolo. 

Tereiks parinkti tinkamiausius lankstinius, o jų asortimentas didžiulis. Todėl galėsite tapti dizaineriais ir susikurti savo namo dizainą. Taip, tikrai, nes juk kiekvienas kraigas ant stogo ar kitas lankstinis, pvz., parapetas, turi būti priderintas prie bendros namo išvaizdos. Net tvora ir ta irgi gali būti įvairių spalvų ir priderinta su viso namo eksterjeru. Turima omenyje, jog tvorų (stulpų) taip vadinamos kepurės parenkamos norimų atspalvių. 

Skardos lankstymas – kas tai?

Skardos lankstymas – tai procesas, kurio metu turi būti itin kokybiškai sulankstyti ir paruošti gaminiai iš skardos – lankstiniai. Todėl, kad jų funkcija labai svarbi – uždengti visus plyšius tiek ant stogo, tiek aplink langus ir duris, taip pat yra ir apsauginių funkcijų. 

Lankstiniai yra lankstomi iš skardos specialiose dirbtuvėse. Kadangi lankstinių yra įvairiausių, o ir prireikia skirtingų dydžių, spalvų ir formų, tai todėl ir reikalinga skardos lankstymo paslauga. Tai užtikrina atitinkamų lankstinių paruošimą (pvz., stogo lankstiniai). Lankstymo darbus atlieka ir staklių darbą prižiūri kvalifikuoti specialistai, kurie turi nemažą patirtį ir įgūdžius. Tokiems darbams naudojami modernūs įrenginiai, skardos lankstymo staklės, specialūs įrankiai, kokybiškos medžiagos ir naujausios technologijos. 

Žaliava lankstiniams – aukštos kokybės skarda. Ji skirtinga: gali būti rulonais ar lakštais, įvairių padengimų ir spalvų, taip pat ir storio bei sudėties. Norint paruošti reikiamus lankstinius karpoma optimaliausių matmenų skarda. Ji yra sulankstoma taip, kad įgautų reikiamą formą ir dydį pagal brėžinį. Tačiau išnaudojamas kuo mažesnis kiekis skardos, kad būtų kuo mažiau išlaidų klientui. Šitaip paruošiamas atitinkamas kiekis skardinių lankstinių. 

Kadangi neretai yra statomi nestandartinio tipo namai ar kitos paskirties pastatai, tai dėl to dažniausiai lankstiniai negali būti parenkami iš jau pagamintų. Todėl ir prireikia lankstymo pagal individualų užsakymą. Tokiais atvejais yra būtinas brėžinys. 

Visiškai nereikėtų jaudintis dėl laiko, nes lankstymas iš skardos vykdomas itin greitai. Ypač, jei tai standartiniai lankstiniai. Tačiau net ir sudėtingesni ar nestandartiniai skardos gaminiai gaminami per trumpą laikotarpį. Tiesiog gal kiek ilgiau nei įprasta lankstyta skardinė produkcija. Taip pat nevertėtų nerimauti, kiek būtent reiks laukti, nes pateikus užsakymą su visa reikiama informacija specialistai pasakys, kiek prireiks laiko ir kada būtų įvykdytas užsakymas. 

Skardos lankstiniai stogui – rūšys ir paskirtis

Be lankstinių neapsieina nei vienas namas. Skardos lankstiniai skirti sujungti įvairias dalis, jungtis. Tokios jungiamosios detalės atlieka labai svarbią funkciją – saugo pastatą ir atskiras jo vietas nuo kritulių ir kitų išorinių veiksnių. Kita funkcija yra ta, jog lankstiniai suteikia eksterjerui patrauklumo, originalumo. Pastato išvaizda atrodo iš tiesų nuostabiai, nes galima suderinti spalvas ir atspalvius. Kiekvienas savo namui gali rinktis lankstinius iš plačios spalvų gamos. 

Stogų yra įvairių, dėl to ir lankstiniai gaminami pagal tai, koks stogas ir koks stogo dengimas. Tad ruošiami lankstiniai: valcuotiems, profiliuotiems, trapeciniams, čerpiniams lakštams. Stogo lankstiniai yra lankstomi ne tik namams, bet ir kitos paskirties pastatams. 

Skardos lankstymas vykdomas taip, jog gaminama labai daug skirtingų lankstinių. Gaminiai iš skardos yra skirstomi pagal paskirtį: stogui, sienoms, angoms (langams, durims) ir kitoms konstrukcijoms. Taip pat yra dar vienas skirstymas – lankstiniai iš skardos pagal rūšis dažniausiai būna tokie: 

 • kraigai (trikampio, trapecinės, apvalios formos); 
 • ventiliaciniai kraigai ir kiti kraigai; 
 • kraigų dangteliai; 
 • vėjalentės (arba kitaip vadinama vėjaskardės): plačios, siauros, klasikinės ir kt.; 
 • kampai (vidiniai, išoriniai); 
 • įlajos (įvairios); 
 • sniego užtvaros (įvairių matmenų); 
 • apkaustai (langų, durų, pamatų); 
 • palangės; 
 • jungtys (sienoms, stogui); 
 • angokraščiai (langams, durims); 
 • lietskardės (kitaip dar vadinama laštakiais): maži, dideli, pagal individualius užsakymus;
 • kamino;
 • tvorų kepurės;
 • kiti lankstiniai (dažniausiai pagal individualų užsakymą). 

Šiuolaikinė įranga leidžia pagaminti aukšto lygio kokybės lankstinius, dėl ko ir stogas, ir sienos įgauna didesnę vertę ir pastatas yra labiau apsaugotas nuo įvairiausių oro sąlygų, taip pat ir gražiau atrodo. Todėl, kad galima rinktis iš plataus spalvų asortimento. Būtent tai visus labai džiugina, nes yra galimybė rinktis ir spalvą, ir medžiagas, ir formas. 

Laikymo sąlygos.

Vertėtų įsidėmėti, kokios yra lankstinių laikymo sąlygos. Skardos gaminius reikėtų laikyti tokioje vietoje ar patalpoje, kuri būtų sausa ir gerai vėdinama. Svarbu ir tai, kad arti nebūtų jokių kenksmingų medžiagų (pvz., rūgščių, trąšų ar kt.), nes jos gali pakenkti lankstiniams. Taip pat geriau, kad stogo lankstiniai ir kiti gaminiai iš skardos būtų apsaugoti nuo saulės spindulių. Rekomenduotina nelaikyti lankstinių ilgesnį laikotarpį, o įsigijus iš karto montuoti. Tačiau tvirtinti reikėtų naudojant tik tinkamus įrankius, kurie nesugadintų lankstinių paviršiaus. Dėl laikymo ir montavimo niuansų galite konsultuotis su specialistais. 

Kodėl verta rinktis kokybiškus lankstinius iš skardos?

Skarda savaime yra patvari, ilgaamžė ir turi aukštą atsparumą. Tačiau taip yra tuomet, jei tokia skarda pagaminta iš tinkamų žaliavų. (Įsidėmėtina, jog Skardininkai.lt dirba tik su kokybiškomis skardinėmis medžiagomis!) Turint gerą skardą, belieka ją tinkamai sulankstyti, nes tai ypač svarbu. Profesionalus skardos lankstymas užtikrina aukštą lankstinių kokybę. 

Kokybiškai pagaminti ir tinkamai sumontuoti lankstiniai iš skardos įgauna nemažai privalumų.

Ilgas tarnavimo laikas. Lankstiniai yra ilgaamžiai, jie nekinta ir nerūdija per dešimtmečius, net jei keičiasi oro sąlygos.

Sandari apsauga. Skardos lankstiniai, kurie patikimai pritvirtinami – saugo namą (pastatą) nuo išorinių aplinkos veiksnių, pvz., kritulių: sniego, lietaus, krušos. 

Spalvų ir formų asortimentas. Galimybės tokios, jog galima sulankstyti bet kokią formą, net pačią įmantriausią ir įvairiausių matmenų. Taip pat galima parinkti spalvas, nes yra didžiulė spalvų ir atspalvių paletė. Gaminamų lankstinių paskirtis labai plati: vėjalentės, kraigai, kampai, sniego užtvaros, palangės, jungtys (stogo, sienų), sąlajos, įlajos ir daugelis kitų pagal poreikį. Tiek spalvų gausybė, tiek įvairialypės formos ir skirtingi matmenys labai svarbūs, nes tai užtikrina gražesnę pastato išvaizdą ir, žinoma, aukštesnę kokybę – stogas ir sienos įgauna geresnį sandarumą ir atsparumą. Tad galėsite kurti pageidaujamą stogo dizainą suderindami su namo eksterjero stiliumi ir architektūra bei visa namo teritorija.

Aukštas patvarumas. Kadangi skarda yra tvirta, tai ir stogo lankstiniai ir kiti gaminiai bus patvarūs ir stipriai laikysis (žinoma, jei tinkamai atlikti montavimo darbai). Tad Jūsų pastatui bus nebaisūs: net stipriausi vėjai, audros, lietus, sniegas ar kiti krituliai, taip pat pelėsis, graužikai (ar kiti gyvūnai) ir kiti įvairiausi išoriniai aplinkos veiksniai. 

Priešgaisrinė sauga. Labai svarbu, kad lankstiniai iš skardos būtų atsparūs ugniai, t. y. nedegūs. Toks kriterijus pasirenkamas ne tik renkantis stogo dangą, bet ir užsakant lankstinius stogui. Tad verta į tai kreipti dėmesį renkantis lankstinius. 

Draugiški gamtai lankstiniai. Gaminiai iš skardos yra ekologiški, nekenkia nei gamtai, nei žmogui. Taip pat didžioji dalis skardinių lankstinių gali būti perdirbami. Tad galėsite būti ramūs dėl ekologijos ir savo sveikatos.

Atsparumas. Lankstiniai yra atsparūs UV spinduliams ir įbrėžimams. Tai labai gerai, nes nesikeičia gaminių spalva ir paviršius. 

Garantija. Lankstiniams suteikiama garantija (tiek techninė, tiek estetinė). Tad galėsite būti ramūs dėl garantinio aptarnavimo ir pačių gaminių. 

Kiti nemažiau svarbūs privalumai.

Trumpas vykdymo laikotarpis. Skardos lankstymo darbai atliekami per trumpą laiką. Nebent ilgiau užtrunka, jei prireikia paruošti didelį kiekį lankstinių arba užsakomi nestandartinio tipo lankstiniai. Tačiau bet kokiu atveju lankstymas vykdomas gana greitai. 

Priežiūra. Ji yra minimalizuota, jeigu kokybiškai atliktas montavimas. Nebent tik kartais, po audrų ar stipraus vėjo, kai kur gali užstrigti šiukšlių ar lapų, šakelių. Tai tokiais atvejais reikėtų pravalyti. 

Yra ir daugiau privalumų, bet jie priklauso nuo to, kokie yra lankstiniai, jų storis, koks padengimo tipas, sluoksniai, kokiems stogams skirti ir t. t. 

Stogo lankstinių kaina

Stogo lankstinių yra skirtingų, todėl ir jų kainos skirtingos. Taip yra dėl to, jog lankstiniai stogui, kurie pagaminti iš skardos, būna įvairių matmenų (ilgesni, platesni ar siauresni, mažesni, storesni, plonesni) ir formų (pvz., apvalūs, kampuoti) bei spalvų (didelė paletė, tad galima derinti su stogo spalva), taip pat ir padengimų (pvz., poliesterinis, matinis, cinkuotas, dažytas, aliucinko (aliuminio ir cinko) ir t. t.). 

Taip pat lankstinių kaina priklauso nuo to, kiek ir kokių reikia sulankstyti, kuo lankstiniai turi būti padengti, iš kokios medžiagos ar medžiagų pagaminti. Yra galimybė rinktis nuo ekonomiškų lankstinių iki aukšto lygio lankstinių.

Tačiau vertėtų žinoti, jog standartinių lankstinių ir iš paprastesnių medžiagų lankstinių kaina yra mažesnė. Kitaip yra su nestandartiniais lankstiniais, kurių lankstymas būtų sudėtingesnis dėl specifinių formų ir kitų įmantrybių. Tokie užsakymai yra individualūs, tad ir kaina didesnė. Taip pat brangiau kainuoja ir tokie lankstiniai, kurie yra iš geresnių žaliavų ir su aukštesnės kokybės padengimais.

Statote namą ar keičiate stogo dangą, o gal renovuojate visą pastatą? Todėl ketinate ieškoti, kur ir kas galėtų paruošti lankstinius iš skardos? Galite tai padaryti internetu – pateikti užsakymą ir atsiųsti brėžinius, o Skardininkai.lt viskuo pasirūpins! Tai leis Jums sutaupyti nemažai laiko, kurio taip reikia su namu susijusiems darbams.

Net jei ir iškiltų klausimų ar norėsite konsultacijos – galite kreiptis į Skardininkai.lt specialistus, kurie patars ir pateiks optimaliausius ir geriausius pasiūlymus dėl lankstinių pasirinkimo medžiagų, kokybės ir kainos atžvilgiu. 

Skardininkai.lt paruoš Jums lankstinius įvairiausiems Jūsų poreikiams!

Užklausos forma

Susisiekite su mūsų komanda, kad gautumėte tikslesnius atsakymus, ir mes rasime būdą, kaip Jums padėti. Atsiųskite mums el. laišką ir mes netrukus susisieksime.

  Kontaktai

  Rekvizitai

  UAB “VT GROUP”
  įmonės kodas: 302594654
  PVM kodas: LT 100005964616
  Adresas: Vilkpedės g. 10-20, Vilnius
  Pašto kodas: LT – 03151

  Sąskaitos Nr. LT064010042403126580
  LUMINOR BANK AS SWIT/BIC kodas AGBLLT2X