fasadų šiltinimo ir apdailos medžiagos

Fasadas – tai išorinė pastato dalis, kuri yra tiesiog neatsiejama statant namą ar jį renovuojant. Jis atlieka dvi svarbias funkcijas, viena iš jų yra techninė (apsaugo nuo aplinkos poveikio ir kt.), o kita – suteikianti estetiškumo (namai atrodo gražiau). Todėl ne tik gerai atliktas darbas, bet ir medžiagos yra be galo svarbios norint turėti kokybišką, ilgaamžišką ir puikiai atrodantį fasadą. Tačiau tai priklauso nuo to, kokios medžiagos pasirenkamos pasirinktai fasado apdailai, nes jų yra nemažai (pvz., medinė, metalinė ar kt.). Tad, ar jau apsisprendėte, koks bus Jūsų pastato fasadas? Jei dar ne, tuomet vertėtų pasidomėti ir apdailos būdais, ir medžiagomis. 

Fasado apdailai skirtos medžiagos

Fasadas yra geresnis ir gražiau atrodo tuomet, kai parenkamos tinkamos ir kokybiškos fasado apdailos medžiagos. O kokias rinktis – priklauso nuo to, koks yra pasirenkamas apdailos būdas. Jų yra nemažai, bet dažniau pasirenka, pvz.: 

 • vinilinę fasado apdailą, 
 • metalinę fasado apdailą, 
 • medinę fasado apdailą ir t. t. 

Medinei fasado apdailai naudojamos, pvz., medinės dailylentės ar kita mediena. 

Metalinei fasado apdailai gali būti parinkti plieno arba aliuminio, aliu-cinko arba cinko gaminiai.

Vinilinei fasado apdailai skirtos įvairiausios dailylentės. 

Fasado apdailai naudojamos medžiagos pagal tai, koks turi būti fasadas. Pvz., tinkuojamam fasadui yra reikalingas tinkas (pvz., silikoninis ar akrilinis struktūrinis). Tad atsižvelgiant į fasado apdailos būdą dažnu atveju yra naudojamos tokios medžiagos: dailylentės (medinės ar kt.), apkalos, plokštės, skarda, tinkas ar kitos medžiagos. Tačiau labai svarbu rinktis kokybę ir, žinoma, pasirinkti norimas spalvas (o jų yra tikrai daugybė!). 

Šiltinimo medžiagos fasadui

Gyvename tokioje klimato zonoje, jog apie pusę metų norisi šilumos. Tačiau ne kiekvienas pastatas pasižymi galimybėmis išlaikyti šilumą ir būti „šiltu“. Todėl dažnai tenka tokius namus apšildyti. Tai padaroma iš tiesų gerai, kai parenkamos tinkamos fasadų šiltinimo medžiagos ir, žinoma, kokybiškai atliekamas darbas. 

Gali būti įvairių šiltinimo būdų, pvz., fasado šiltinimas polistirolu / vata. Taip pat šiltinama pagal tai, koks gali būti fasadas, pvz., „šlapias“, skardinis (ventiliuojamas) fasadas. Šių būdų ir metodų yra ir daugiau. Tačiau, kad ir kokį šiltinimą pasirinksite, kiekvienas turės itin gerą šilumos izoliaciją. Tad namie (ar kitame pastate) bus šilta ir jauku, nebus skersvėjų, nes šiluma neturi galimybės „pabėgti“, o šaltis iš lauko nesiskverbs į vidų. 

Fasado šiltinimas reikalingas ne tik dėl to, jog norima apsisaugoti nuo šalčio, bet ir nuo drėgmės, nemalonių oro sąlygų (vėjo, kritulių ir t. t.). Taip pat ir dėl to, kad būtų sumažintos sąskaitos už šildymą. Be abejonės, tai leidžia rūpintis gamta, nes sumažėja išteklių poreikis. Apšiltintas pastatas įgauna ir kitų labai gerų techninių savybių, dėl kurių nekilnojamo turto vertė dar labiau išauga. Todėl visais atžvilgiais verta investuoti į fasado šiltinimą – ir kad darbas būtų atliktas tinkamai, ir kad būtų parinktos kokybiškos fasadų šiltinimo medžiagos.

Fasadas – lyg apsauginė siena, kuri saugo namus  ir suteikia šilto jaukumo. Taip pat atlieka ir estetikos vaidmenį. Juk būtent į fasadą pirmiausia žiūri atvykę svečiai (!), o ir Jums maloniau žiūrėti į savo patraukliai atrodančius namučius.

Skardininkai.lt gali pasirūpinti Jūsų pastato fasadu! Būtų atrinktos aukštos kokybės – tiek fasado apdailos medžiagos, tiek fasadų šiltinimo medžiagos. Žinoma, atsižvelgiant į tai, ko norėtumėte Jūs, kokie Jūsų poreikiai, lūkesčiai ir kokios yra galimybės bei koks yra pastatas (techniniu aspektu ir kas labiau tiktų eksterjerui). Ir Jūsų namo fasadas taps vizitine kortele! 

Užklausos forma

Susisiekite su mūsų komanda, kad gautumėte tikslesnius atsakymus, ir mes rasime būdą, kaip Jums padėti. Atsiųskite mums el. laišką ir mes netrukus susisieksime.

  Kontaktai

  Rekvizitai

  UAB “VT GROUP”
  įmonės kodas: 302594654
  PVM kodas: LT 100005964616
  Adresas: Vilkpedės g. 10-20, Vilnius
  Pašto kodas: LT – 03151

  Sąskaitos Nr. LT064010042403126580
  LUMINOR BANK AS SWIT/BIC kodas AGBLLT2X