Stogo dangos

Sakoma, jog savi namai – tai tvirtovė, o ką galima pasakyti apie stogą? Juk be kokybiško stogo namai nebe tvirtovė, deja… O juk reikia tiek nedaug – tinkamai parinktos stogo dangos ir profesionalaus montavimo!

Norint tikrai gero stogo virš galvos, reikėtų pasirūpinti kokybiškomis medžiagomis stogui. Ne visiems stogams tinka tos pačios dangos, tad verta konsultuotis su specialistais. 

Stogo dangų yra įvairių, nuo sudėtingesnių ir brangesnių, pvz., čerpinių, iki lengvesnių ir greičiau montuojamų, pvz., skardinė. 

Kokios yra dangos stogui?

Skarda stogui

Skardinė danga yra viena iš geriausių variantų bet kokios paskirties pastatams (gyvenamiesiems, komerciniams, pramoniniams, net mažiems namukams). 

Kokybiška ir tinkamai sumontuota stogo skarda turi nemažai teigiamų savybių. Turima omenyje, jog tokia danga yra tvirta, ilgaamžė ir apsaugo namus (ar kitą pastatą) nuo kritulių, drėgmės, kaitros, vėjo ir kt. Taip pat, pastatas įgauna geresnį energetinį naudingumą. 

Be to, tai yra danga, kurios kaina yra žymiai mažesnė (palyginus su kitomis dangomis).

Labai smagu ir tai, jog galima rinktis iš plačios spalvų, formų paletės. Dėl to yra galimybės sukurti patrauklų stogo dizainą, kuris tikrai derės prie viso namo. Tad pastato eksterjeras atrodys tvarkingai ir estetiškai gražiai. 

Čerpės

Mėgstantiems gilias tradicijas ir ilgaamžiškumą bei kokybės. Juk nuo senų laikų būtent molinėmis čerpėmis buvo dengiami stogai. Dabar, žinoma, technologijos ištobulėjo, tad čerpių yra įvairiausių ir jos gaminamos iš įvairių medžiagų. Tačiau išlieka čerpinio stogo savybės. Toks stogas įgauna patvarumą ir aukšto lygio atsparumą (krituliams, drėgmei, kaitrai, šalčiui). Tačiau, vertėtų žinoti, jog dengimas čerpine stogo danga trunka ilgiau ir tai yra sudėtingesnis procesas. Taip pat stogas iš čerpių žymiai brangiau kainuoja. Įsidėmėtina, jog darbą turi atlikti patyrę specialistai.

Bituminė danga

Populiari, bet ne visada pasirenkama danga. Nors ir turi puikias technines savybes, bet turi jautrumo svyruojančiai temperatūrai. Taip pat reikėtų periodiškai atlikti priežiūros darbus. Be to, tokia stogo danga tinka stogams, kurie yra skirtingų nuolydžių. Tai gerai, nes dėl nuolydžio ne visas dangas galima naudoti stogui. Bituminės dangos yra įvairiausios, tad galima rinktis iš asortimento ir skirtingų rūšių. Tačiau šios dangos pasirinkimą vertėtų aptarti su profesionalais.

Kitos dangos

Yra ir daug kitų medžiagų stogo dengimui. Tačiau visos dangos yra draugiškos gamtai ir turi nemažai gerų techninių savybių. Tiesiog reikėtų kreiptis į specialistus norint parinkti savo stogui tinkamiausią stogo dangą ir kuri būtų profesionaliai sumontuota. Ir šitoks stogas ilgalaikėje perspektyvoje turės tik teigiamas pasekmes! 

Kokybiška ir tinkamai parinkta danga – kokie privalumai?

Aukšto lygio kokybės medžiagos ir profesionalus montavimas daro stebuklus! Kodėl? Taip yra dėl privalumų:

 • priešgaisrinė apsauga – šiuolaikinės stogo dangos gaminamos taip, kad būtų itin atsparios ugniai;
 • ilgaamžiškumas – vieną kartą investavus daugiau neprireiks to daryti, nes dangos išsilaiko daugybę metų (vienos apie 50 metų, o kitos gali net 100 metų);
 • patvarumas – jokios oro sąlygos nebaisios, nes atlaiko vėją, kritulius, UV ir koroziją;
 • laikas – profesionaliai atliekami darbai vykdomi itin sparčiai;
 • taupymas – ilgainiui sutaupysite, nes šildymo išlaidos sumažės, o vasaros metu mėgausitės vėsa;
 • ir dar daug kitų privalumų, apie kurias sužinotumėte kalbėdami su profesionaliais stogdengiais iš Skardininkai.lt!

Kodėl verta rinktis stogo dangą kartu su profesionalais?

Todėl, kad profesionalai žino, kokiam pastatui (ir kokiai stogo konstrukcijai) kokia stogo danga labiau tiktų, o kurios nevertėtų rinktis. 

Taip yra dėl to, kad laikančiosios konstrukcijos turi atlaikyti stogo dangos svorį, o ne visos yra tokios „stiprios“. Tad tenka rinktis tik iš tokių dangų, kurias atlaikys stogas. Arba, jei yra tokia galimybė, stiprinti stogo konstrukciją ir tuomet imti kitą stogo dangą, kurios norisi. Tačiau dėl tokio sprendimo būtina tartis su specialistais, kad nepridarytumėte patys sau problemų, nes jų taisymas gali žymiai daugiau kainuoti. 

Taip pat yra ir kitų priežasčių. Viena iš jų yra pastato dydis. Stogo dangos pasirinkimas gali būti apribotas dėl to, koks yra namas – mažas, vidutinis ar didelis. Gali būti taip, jog didesniam gali prireikti sunkesnės stogo dangos, o mažesniam – lengvesnės. Tačiau šitaip yra ne visais atvejais. 

Dar viena priežastis yra nuolydis laipsniais. Tai yra stogo šlaitas. Būtent dėl jo gali būti pasirinkta visiškai kita stogo danga. Todėl, kad esant per mažam nuolydžiui arba atvirkščiai – per dideliam – nėra įmanoma dengti stogą atitinkama medžiaga. 

Dėl šių ir kitų priežasčių vertėtų konsultuotis su specialistais, kurie apžiūrėję pastatą galėtų pateikti profesionalias išvadas, rekomendacijas ir, žinoma, prireikus pasirūpinti aukštos kokybės stogo danga ir atlikti stogo dengimo darbus.

Stogo dangos kaina

Naujos namo „kepurės“ kaina priklauso nuo daugelio veiksnių. 

Todėl, kad stogo danga gaminama iš įvairių žaliavų, dėl ko gali būti čerpinė, skardinė, metalinė, bituminė ir dar daug įvairiausių pavadinimų galima būtų vardinti. Tad ir skirtingos dangos kaina skiriasi. 

Kitas, nemažiau svarbus faktorius yra plotis – t. y., kiek atitinkamos medžiagos reikėtų Jūsų stogui. Taip pat, kiek papildomų medžiagų, priedų reikės, nes juk ne tik būtų vykdomas stogo dangos montavimas, bet ir kiti, su tuo susiję, darbai, pvz., lietvamzdžių montavimas. 

Dargi gali prisidėti kiti vidiniai darbai – apšiltinimas, izoliacija. Tad tokiems darbams irgi reikės medžiagų ir jų kainos prisideda prie bendros stogo dengimo kainos. 

Kiti faktoriai, kurie daro įtaką kainai yra stogo sudėtingumas ir plotas, nes nuo to priklauso darbo laikas, juk kuo ilgiau truks darbai, tuo brangiau gali kainuoti. 

Tačiau, kaip bebūtų ir kokie faktoriai bebūtų, bet konkrečią sąmatą galėtų pateikti specialistai turėdami reikiamą informaciją apie stogą, galimybes rinktis stogo dangą ir Jūsų pageidavimus, lūkesčius. 

Patikėkite darbus mums – Skardininkai.lt – ir galėsite džiaugtis savo stogu!

Užklausos forma

Susisiekite su mūsų komanda, kad gautumėte tikslesnius atsakymus, ir mes rasime būdą, kaip Jums padėti. Atsiųskite mums el. laišką ir mes netrukus susisieksime.

  Kontaktai

  Rekvizitai

  UAB “VT GROUP”
  įmonės kodas: 302594654
  PVM kodas: LT 100005964616
  Adresas: Vilkpedės g. 10-20, Vilnius
  Pašto kodas: LT – 03151

  Sąskaitos Nr. LT064010042403126580
  LUMINOR BANK AS SWIT/BIC kodas AGBLLT2X