Fasadų skardinimas

Pasižiūrėkime į namą kitu kampu. Jei stogas yra namo „kepurė“, tuomet fasadas – namo „veidas“. Skamba įdomiai, ar ne? O juk apgalvojus, tokia interpretacija visiškai tinkama. Prisiminkime bet kokią savo kelionę automobiliu ar autobusu, tikriausiai buvo taip, jog žiūrėjome į pastatus atkreipdami dėmesį į fasadą – kaip atrodo, koks eksterjeras, „namo stilius“, ir, žinoma, bendras vaizdas apimant namą ir teritoriją aplink jį. Ir štai su kokiu susidomėjimu galime žiūrėti į naujus ar atnaujintus namus, ar kitos paskirties pastatus. Ką gi galvojame? Vienas iš pamąstymų galėtų būti – „Kaip gerai padaryta, gal vertėtų ir savo namučių išorę atnaujinti?!“. Tačiau fasadas atlieka ne tik estetinį vaidmenį, bet turi ir nemažai kitų funkcijų, kurie itin svarbūs visam namui dėl šilumos, izoliacijos, ventiliacijos ir t. t. 

Fasado skardinimas – kas tai ir kodėl yra svarbus?

Fasadų skardinimas – tai darbų procesas, kurio metu pastato sienos iš lauko pusės yra apskardinamos, t. y. montuojamas išorinis sluoksnis pritvirtinant jį prie sienos specialiais elementais. 

Ši statybos technologija yra naudojama, kai pastatas yra renovuojamas, apšiltinamas, ar tiesiog atnaujinamas fasadas. Tinkamai parinkta skarda leidžia sukurti ypatingą pastato dizainą, namas gali įgauti savo originalų stilių. Taip pat skardinama norint pagerinti šiluminę ir garso izoliaciją, vėdinimo sistemą. Be to, tai svarbu, jei norima apsaugoti pastatą nuo drėgmės, kad būtų atsparus įvairioms oro sąlygoms. 

Fasado skardinimas yra populiarus būdas dėl to, kad pastatas puikiai atrodytų ir įgautų kitų privalumų. Todėl, kad fasadas, kuris yra apskardintas – žymiai vertingesnis, tai daro teigiamą įtaką visam pastatui. Profesionaliai atliktas skardinimas užtikrina, jog namas bus gerai ventiliuojamas, laikysis šiluma, bus geresnė izoliacija – nesigirdės triukšmo iš lauko pusės. Be to, tai metodas, kuriuo garantuojamas natūralaus oro srautas, nes tai yra „kvėpuojantis“ fasadas. Taip yra dėl inovatyvios technologijos ir kokybiškų medžiagų. Savaime aišku, jog skardinimo darbai turi būti atlikti itin profesionaliai. Kitu atveju, toks fasadas neteks prasmės, nes nekokybiškas skardinimas gali turėti neigiamų pasekmių, tiek trumpalaikėje perspektyvoje, tiek ilgalaikėje. 

Skardinimo kaina

Nepamirškime, jog fasadas – namo veidas ir išorinė apsauga. Tad nereikėtų, kaip sakoma – „gailėti pinigų“ fasado apskardinimui. Todėl, kad tai yra investicija į Jūsų komfortišką ir taupią ateitį! Ilgainiui pastebėsite, jog taupote, nes sumažėja išlaidos šildymui, o vasara nėra karšta (juk skarda sugeria šilumą, bet jos neperduoda į namo vidų!). Tad žiemą bus jaukiai šilta, o šiltuoju metų laiku maloniai vėsu. Berods, dėl tokių privalumų jau norisi fasado skardinimo? Tačiau lieka svarbiausias klausimas – kokia yra fasado skardinimo kaina?

Iš pradžių, vertėtų atkreipti dėmesį, jog fasadų skardinimas gali būti įvairių rūšių ir iš skirtingų medžiagų daromas. Pvz., gali būti vėdinamasis fasadas arba nevėdinamasis fasadas. Fasado sistemai skirtos medžiagos yra skirtingų spalvų ir formų, pagamintos iš įvairių žaliavų. Šios medžiagos gali būti visiškai nedegios arba labai sunkiai degios. Dėl to ir kaina priklauso nuo atitinkamo pasirinkimo, bet ne tik nuo jo, nes yra dar ir kitų veiksnių. Turima omenyje išorinės pastato pusės plotas, sudėtingumas, papildomų elementų skardinimas (pvz., palangės). Taip pat ir darbo laikas, kiek specialistų dirbs ir kiek truks fasado skardinimas. Konkrečią kainą pasakytų profesionalai apžiūrėję pastatą, atlikę ploto, būtinų medžiagų kiekio ir darbo apskaičiavimus bei paruošę sąmatą. 

Su skardininkai.lt tapkite išskirtiniais ir jauskitės užtikrintais! 

Užklausos forma

Susisiekite su mūsų komanda, kad gautumėte tikslesnius atsakymus, ir mes rasime būdą, kaip Jums padėti. Atsiųskite mums el. laišką ir mes netrukus susisieksime.

  Kontaktai

  Rekvizitai

  UAB “VT GROUP”
  įmonės kodas: 302594654
  PVM kodas: LT 100005964616
  Adresas: Vilkpedės g. 10-20, Vilnius
  Pašto kodas: LT – 03151

  Sąskaitos Nr. LT064010042403126580
  LUMINOR BANK AS SWIT/BIC kodas AGBLLT2X